بزرگترین رویداد کارآفرینی زنان یاس با محوریت تولید محتوای دیجیتال در راستای برنامه راهبردی دانشگاه الزهرا در معاونت پژوهش و فناوری و مرکز نوآوری و شکوفایی برگزار شد

بزرگترین رویداد کارآفرینی زنان یاس با محوریت تولید محتوای دیجیتال در راستای برنامه راهبردی دانشگاه الزهرا در معاونت پژوهش و فناوری و مرکز نوآوری و شکوفایی برگزار شد.

این رویداد با هدف ترویج و شناسایی مهارتهای کارآفرینانه شرکت کنندگان روز پنجشنبه پنجم اسفندماه سال جاری در سالن همایش های بین المللی دانشگاه الزهرا از ساعت 8 الی 20 با حضور 280 نفر شرکت کننده در رده های مختلف سنی اعم از دانش آموزی، دانشجویی و اساتید دانشگاه در مجموع با 61 تیم با راهبری و هدایت منتورهای این رویداد که از اساتید دانشگاه الزهرا بودند با استقبال بی نظیر و پر شوری صورت گرفت.

در این رویداد ابتدا خانم دکتر خزعلی با همراهی مهندس خردبخش به عنوان رئیس و دبیر رویداد ضمن عرض خوشامدگویی به تیم اجرایی و تیم های شرکت کننده به بازید و گفتگو با تک تک تیم ها پرداختند.  این رویداد میزبان جمع کثیری از مسولین کشوری، مدیران عامل، سرمایه گذاران، تیم ها و اساتید دانشگاه های مختلف بود. مسئولین و سرمایه گذران ضمن بازدید از سالن برگزاری این ماراتن در جریان فرآیند برگزاری قرار گرفتند. همچنین سرمایه گذاران بعد از این بازدید به شناسایی تیم ها برای عقد قرارداد، خرید ایده تیم ها و استفاده از این نیروهای جوان تحصیل کرده پرداختند، بر همین اساس این سرمایه گذاران در همان روز برگزاری یاس حدود 5 تیم را با توجه به معیارهایی که داشتند، برای ادامه همکاری برگزیدند. در همین راستا گروه‌های بازدید کننده ضمن امضای تفاهم نامه و عقد قرارداد های فی مابین دانشگاه و صنعت جهت در اختیار قرار دادن تسهیلاتی در این خصوص پرداختند.

 شایان ذکر است تمامی شرکت کنندگان و مسئولین کشور بالاخص دبیر ستاد فناوری های نرم و هویت ساز و چند تن از معاونین وزارت خانه های ارتباطات و فناوری، ارشاد و نمایندگان ریاست محترم جمهوری و رییس بنیاد نخبگان، قائم مقام معاونت برنامه ریزی سیما، سرمایه گذران و ...  ضمن اعلام خرسندی و قدرانی از برپایی یک چنین رویدادی در دانشگاه الزهرا از مسئولین این دانشگاه به خصوص ریاست دانشگاه، معاونت پژوهشی فناوری، معاونت  اداری و مالی و مرکز نوآوری و شکوفایی تشکر و قدردانی را داشتند.

شایان ذکر است مراسم اختتامیه و اهدا جوایز این رویداد در روز جهانی زن بعد از انجام داوری که با حضور و نظارت دانشگاه الزهرا صورت می گیرد با حضور جمعی از مسولین کشور انجام خواهد پذیرفت.